O Firmie

Szanowni Państwo !

Firma prowadzi działalność w szerokim zakresie rynku ogrodniczego .

Zakład Leczenia i Pielęgnowania Drzew od 1986 zajmuje się głównie rewaloryzacją zabytkowej zieleni parków i ogrodów oraz rekonstrukcją różnych form ogrodowych. W tym okresie wykonaliśmy prace rewaloryzacyjne o różnym zakresie w ponad trzydziestu parkach min: Park Zdrojowy w Busku Zdroju , park w Kocku , park w Roskoszy k/Białej Podlaskiej, park w Łęcznej, park w Jabłonnej k/Lublina, park w Bojanówce k/Radzynia Podlaskiego, park w Romanowie, park w Gardzienicach k/Piask , park w Guzowie k/Żyrardowa, park w Somiance, park Dębinka i park Stajne w Rejowcu Farbrycznym, park w Kraczewicach k/Poniatowej, park we Wróblewie k/Wronek , park w Potoczku.

Od 1986 do chwili obecnej zajmujemy się pielęgnacją najlepiej zachowanego i jednego z najstarszych dębów szypułkowych na ziemiach polskich – dęba BOLKO rosnącego w parku w Hniszowie gm. Ruda Huta. W konkursie klubu Gaja na polskie Drzewo Roku 2015 dąb Bolko został zwycięzcą a w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2016, organizowanym przez Environmental Partnership Association, był czwarty.

Zajmujemy się także rekonstrukcją zieleni przy zabytkowych kościołach i cmentarzach. Wykonaliśmy takie prace przy kościołach w ; Białej Podlaskiej, Kodeńcu, Komarówce Podlaskiej, Kazimierzu Dolnym, Kościeniewiczach, Łęcznej, Łuszczowie, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie, Milanowie, Milejowie, Motwicy, Niedrzwicy Kościelnej, Podedwórzu, Polubiczach, Pliszczynie, Turowie, Sforach, Wisznicach, Kraczewicach, sanktuarium w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium w Kodniu, sanktuarium w Pratulinie i wielu innych.

Przeprowadziliśmy zabiegi pielęgnacyjne przy ponad czterystu pięćdziesięciu drzewach – pomnikach przyrody rosnących na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Projektowanie i Urządzanie Ogrodów GREENLINE od 2003 roku projektuje i urządza różnego rodzaju ogrody i formy ogrodowe oraz sporządza dokumentacje prac ogrodniczych wymaganych przy rewaloryzacjach i konserwacji zabytkowych zespołów ogrodowych. Między innymi sporządziliśmy projekty rewaloryzacji szpalerów grabowych w parkach we Wróblewie i Rejowcu Fabrycznym. W Jabłonnej k/Lublina wykonaliśmy pełną rekonstrukcję szpaleru grabowego o długości ok. 1km i w okresie pierwszych lat po rekonstrukcji zajmowaliśmy się jego pielęgnacją. Wykonaliśmy projekty gospodarki drzewostanem czterech dużych parków krajobrazowych w Potoczku, Kraczewicach, Różance i w Hniszowie nad Bugiem oraz wielu mniejszych na terenie województw; lubelskiego i mazowieckiego. Projektujemy i wykonujemy niewielkie ogrody przy domach rodzinnych i firmach.

Posiadamy stosowne przygotowanie zawodowe:

  1. Studium Podyplomowe w zakresie Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych .
    Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie Św.nr.170/2005
  2. Uprawnienia zawodowe – inspektor nadzoru ds. pielęgnacji i ochrony drzew nr wpisu 4/2006 nr upr. IV/08/29/02 PTCHD – NOT
  3. Zezwolenie na wykonywanie prac w obiektach zabytkowych wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie  nr 4/Zw/94

Zostaliśmy wyróżnieni srebrną odznaką ” Za opiekę nad zabytkami ” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.